Szałas Góralski Pasternik2019-11-07T20:32:10+01:00

Szałas Góralski Pasternik – Małe Ciche – Sylwester 2020/2021

SZAŁAS PASTERNIK

Termin pobytu: 28.12.2019r. – 02.01.2020r.

BRAK MIEJSC

Malownicze położenie Szałasu Pasternik – na skraju lasu, bezpośrednio nad szemrzącym pod oknami Potokiem Filipczańskim, w urokliwej miejscowości Małe Ciche, stanowi idealne warunki do wyciszenia się i odpoczęcia od miejskiego zgiełku. Jednocześnie stanowi świetną bazę wypadową dla miłośników białego szaleństwa, gdyż najbliższy wyciąg orczykowy zlokalizowany jest w odległości ok 150 m, natomiast wyciąg krzesełkowy ok 750 m.

Do Państwa dyspozycji oddajemy 10-osobowy drewniany domek, który w całości wykonany jest z nieimpregnowanego bala świerkowego. Posiada trzy eleganckie sypialnie, zlokalizowane na piętrze szałasu, każda wyposażona w eleganckie łazienki. Na dole domku znajduje się kuchnia wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty kuchenne oraz przestronny, otwarty salon, w którym można ogrzać się przy klasycznym kominku. Jest to miejsce, gdzie odpoczynek będzie prawdziwą przyjemnością, np. po całym dniu górskich spacerów czy jazdy na nartach.

Dbając o swobodę oraz komfort gości, szałas wynajmowany jest jedynie w całości, dla minimum 10 osób dorosłych. W przypadku chęci pobytu z dziećmi, negocjacja ceny możliwa jest jedynie w przypadku grupy ponad 10-osobowej. Szałas wynajmowany jest na minimum 5 noclegów, z możliwością przedłużenia pobytu.  Szałas przynależy do ośrodka Pasternik, oba obiekty znajdują się na tej samej posesji, w odległości ok 50m, wszystkie posiłki serwowane będą w głównym budynku ośrodka. Impreza sylwestrowa również odbywać się będzie w głównym budynku ośrodka.

Szałas posiada 3 sypialnie, konfiguracja podziału miejsc w pokojach pozostaje do ustalenia indywidualnego. Podczas pobytu domek w całości pozostaje do pełnej dyspozycji gości, bez możliwości wchodzenia osób z zewnątrz.

Szałas Pasternik przynależy do kompleksu Pasternik, na który składają się dodatkowo budynek główny Pasternik, oraz Willa Pasternik.
Wszystkie obiekty znajdują się na tej samej ogrodzonej posesji, która dysponuje także obszernym parkingiem, miejscem na ognisko, oraz stolikami i huśtawkami do wypoczynku. Cały teren jest monitorowany.

U dołu strony znajduje się pełna galeria Szałasu.

W cenie gwarantujemy:

 • 6 dni pobytu
 • 5 noclegów
 • 5 śniadań i obiadokolacji
 • bezpłatny parking
 • Bal Sylwestrowy z  bogatym menu (3 ciepłe posiłki, zimna płyta, ciasta, oscypki, kawa, herbata, zimne napoje)
 • kulig z ogniskiem i kiełbaskami
 • imprezę góralską w karczmie

Ważne!

Pakiet nie obejmuje transportu do miejsca realizacji pobytu sylwestrowego.

Do miejscowości Małe Ciche można dotrzeć własnym samochodem, lub środkami komunikacji publicznej
(pociąg + autobus / autobus / bus / taxi).
Szczegółowych wskazówek dojazdu udzielają nasi konsultanci telefoniczni i mailowi.

Cennik:

OPIS POKOJU RODZAJ POKOJU CENA POBYTU ZA 1 OSOBĘ
TV, łazienka, Internet 2-osobowy BRAK MIEJSC
TV, łazienka, Internet 3-osobowy BRAK MIEJSC
TV, łazienka, Internet 4-osobowy BRAK MIEJSC
CAŁY DOMEK minimum 10 osób  
 • Domek wynajmowany jest w całości, dla grupy min 10 osób dorosłych (wynajęcie domku dla mniejszej ilości osób możliwe jest przy uiszczeniu pełnej opłaty 13 000 zł).
 • Wysokość zaliczki wynosi 450 zł/os.
 • Po weryfikacji dostępności miejsc istnieje możliwość przedłużenia pobytu, koszt dodatkowej doby wynosi 160 zł/os. (nocleg+wyżywienie).
 • Powyższe kwoty są cenami brutto za cały pakiet sylwestrowy, za 1 osobę.
 • Powyższe kwoty zawierają obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
ZAREZERWUJ

Informacje dodatkowe:

 • Zakwaterowanie w Szałasie będzie możliwe od godziny 14:00 pierwszego dnia pobytu (28 grudnia).
 • Pobyt rozpocznie się 28 grudnia obiadokolacją, a zakończy 2 stycznia śniadaniem, wszystkie posiłki serwowane będą w jadalni Willi Pasternik.
 • Gospodarze nie wyrażają zgody na pobyt ze zwierzętami.
 • Ośrodek zapewnia ręczniki.
 • Podczas pobytu domek w całości pozostaje do pełnej dyspozycji gości.
 • Wykwaterowanie w dniu wyjazdu powinno nastąpić do godziny 10:00.
 • Obiekt nie posiada windy, podjazdów, ani udogodnień dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, pokoje gościnne znajdują się na I piętrze.
 • Imprezy tematyczne, czyli kulig i impreza góralska, odbywać się będą wieczorami, każda innego dnia.
 • Przykładowy harmonogram pobytu znajduje się w prawym bocznym panelu strony.
 • Imprezy tematyczne będą realizowane grupowo – dla wszystkich gości ośrodka wspólnie.
 • Bal sylwestrowy odbywać się będzie na terenie Willi Pasternik – ok. 30 metrów od Szałasu, szczegóły w dolnej części strony.
 • Nie zapewniamy alkoholu podczas nocy sylwestrowej, nie będzie także prowadzona sprzedaż alkoholu, prosimy o zaopatrzenie się w wybrane trunki we własnym zakresie.
 • Obsługa klientów, zarówno w obiekcie, jak i podczas imprez tematycznych, realizowana będzie w języku polskim.
 • Niezależnie od liczby otrzymanych zgłoszeń Impreza turystyczna odbędzie się. Organizator nie przewiduje minimalnej liczby osób, dla możliwości przeprowadzenia Imprezy turystycznej w tym obiekcie.

Adres:

Szałas Pasternik
Małe Ciche 24a
34-351 Murzasichle

www.pasternik.pl

Galeria zdjęć

Atuty ośrodka:

 • Góralska architektura
 • Salon z kominkiem
 • Komfortowe warunki

Aktualna dostępność miejsc

W celu otrzymania szczegółowej informacji nt. aktualnej dostępności poszukiwanego rodzaju pokoju, skorzystaj z czerwonego okienka czatu w prawym dolnym rogu strony.

Nawet jeśli czat jest chwilowo offline, nadal za jego pomocą możesz wysłać zapytanie. Nasz zespół CUT Amicus odpowie na nie drogą mailową.

Jeśli chcesz dokonać rezerwacji, kliknij w napis REZERWACJA.

* powyższy harmonogram pobytu jest poglądowy, co oznacza, że rozłożenie poszczególnych imprez w czasie może ulec zmianie (np. kulig i impreza góralska mogą się odbywać innego dnia, godziny posiłków mogą ulec nieznacznemu przesunięciu). Ostateczna wersja agendy pobytu zostanie rozesłana gościom na ok. 2 tygodnie przed rozpoczęciem pobytu.

Organizator Imprezy turystycznej:

Centrum Usług Turystycznych
Amicus Anna Czachara
Ul. Zaułek Rogoziński 5b/25
51-116 Wrocław
NIP: 988-025-60-72

tel. 665-757-199
tel. 530-528-249

mail: rezerwacje@sylwesterwgorach.eu

www.sylwesterwgorach.eu
www.nawigiliewgory.pl

ZAREZERWUJ

IMPREZA  SYLWESTROWA

Impreza sylwestrowa odbywać będzie się na sali znajdującej się w Willi Pasternik. W imprezie wezmą udział goście Willi Pasternik oraz Szałasu Pasternik, łącznie ok. 45 osób.

Świętowanie rozpoczniemy ok godziny 20:00 ciepłą kolacją, później przez całą noc, w postaci bufetu szwedzkiego, do Państwa dyspozycji będą różnorodne przekąski, sałatki, tzw. zimna płyta z serami, wędlinami i oscypkami, swoiski smalec z ogórkami kiszonymi, pieczywo, napoje bezalkoholowe, kawa, herbata. Zaplanowane są również dwa dodatkowe ciepłe posiłki, serwowane ok godz. 23:00 oraz ok. godz. 1:30.

Podczas nocy sylwestrowej nie zapewniamy jedynie alkoholu, nie będziemy także prowadzić sprzedaży alkoholu, więc w wybrane trunki należy się zaopatrzyć osobiście.

Każdy z gości będzie miał przypisane miejsce siedzące, ponieważ miejsca będą winietkowane. Jeżeli przyjeżdżają Państwo jako grupa znajomych, czy rodzina, będą Państwo ulokowani obok siebie, według złożonej rezerwacji. Natomiast jeśli podczas pobytu poznacie w ośrodku fajnych współtowarzyszy zabawy, zgłoście ten fakt naszemu przedstawicielowi na miejscu, postaramy się rozłożyć miejsca tak, abyście bawili się zasiadając w swoim gronie.

Nie wprowadzamy wymaganego dress codu, jednakże lata ubiegłe obfitowały w wieczorową elegancję: Panie gustowały w sukienkach koktajlowych, a Panowie przywdziewali koszule, marynarki, często pełne garnitury. Jednakże miejcie Państwo na uwadze, iż głównym celem tej nocy jest szampańska zabawa! Nie zapomnijcie więc, by ta elegancja była przede wszystkim wygodna.

Za oprawę muzyczną odpowiedzialny będzie profesjonalny DJ, zapewniający muzykę taneczną. O północy zapraszamy serdecznie do wyjścia przed ośrodek, aby złożyć sobie noworoczne życzenia w blasku kolorowej fontanny fajerwerków.

Zabawę przewidujemy do białego rana, a uściślając, do ostatniego bawiącego się gościa. Z tego tytułu śniadanie noworoczne przesunięte jest na późniejszą godzinę, aby zdążyć odespać gorączkę sylwestrowej nocy 🙂

 

IMPREZA GÓRALSKA

Impreza góralska niejedno ma… oblicze!

Gości Szałasu Pasternik zaprosimy do pobliskiej karczmy Tatrzański Bór, gdzie lokalna architektura i ciepło rozpalonego kominka umilą Państwu wspólną kolację, złożoną z miejscowych przysmaków.
Następnie będą mogli Państwo zrobić próbę swych sił tanecznych przed nocą sylwestrową.

O oprawę muzyczną zadba lokalna kapela składająca się z rodowitych górali, nie zabraknie więc góralskich przyśpiewek, lokalnych hitów i zapewne skocznego „zbójnickiego”! Ten wieczór będzie obfitował również w piosenki znane i lubiane, gwarantujemy, że nie tylko kapela będzie głośno śpiewać 🙂

Będzie to także świetna okazja do poznania zarówno lokalnego folkloru, jak i pozostałych uczestników pobytu sylwestrowego – dobra zabawa, rozmowy i śmiech to stałe części składowe tego wydarzenia.

Każdy z gości będzie miał zapewnione miejsce siedzące, ciepły posiłek w postaci placka po zbójnicku z gulaszem, okraszonego tartym oscypkiem oraz kufel piwa lub dzbanuszek grzanego wina do wyboru.
Pozostałe trunki można będzie zamawiać na miejscu, na koszt własny.

Nie obowiązują żadne wytyczne dotyczące stroju – im wygodniej, tym lepiej, a proszę pamiętać, że po tańcach i hulańcach należy jeszcze wrócić do ośrodka w mroźny zimowy wieczór – ciepła odzież jest wskazana!

Zabawę przewidujemy przynajmniej do północy, lecz o ostatecznej godzinie powrotu do ośrodka każdy zdecyduje osobiście.

KULIG

Kulig góralski zawsze budzi wiele emocji, gdyż… jest to fantastyczne przeżycie!

Dziedziniec przed Szałasem, wieczorna pora, wszędzie w koło śnieg skrzący się w blasku świateł, gwiazdy świecą na niebie, a do Państwa podjeżdżają zaprzęgi konne. Każdy znajdzie miejsce dla siebie, nasi przedstawiciele rozdadzą rozpalone pochodnie, po czym wesoła karawana ruszy w malowniczą trasę podhalańskimi drogami. Na końcu trasy czeka leśna polana, na polanie rozpalone ognisko, kiełbaski, dodatki, gorąca herbata, także ta „zbójnicka”!, oraz skoczna melodia góralskich hitów.

Przy ognisku będzie więc można rozgrzać i gardła i żołądki, cyknąć pamiątkowe fotografie, pośpiewać, potańczyć, lub tylko potupać nogą w rytm muzyki.
Po skończonej zabawie zaprosimy w drogę powrotną, która zakończy się w tym samym miejscu, gdzie rozpoczęła – pod samym ośrodkiem.

Aby jedynym Państwa zmartwieniem w tym czasie było nadążenie z tekstem piosenki, prosimy o przygotowanie sobie naprawdę ciepłej odzieży zimowej. Ostatnie lata obfitowały w mroźne wieczory, ale gdy turysta ma grubą czapkę, kaptur, rękawiczki, ocieplane obuwie, i najlepiej specjalną odzież zimową (tak, kalesony i rajstopy też są dopuszczalne!) żadne minusy na dworze nie będą straszne.

Jako organizator nie jesteśmy w stanie zagwarantować tej największej atrakcji – puszystych zasp śnieżnych, jednakże kulig odbędzie się na zaprzęgniętych wozach kołowych, a zatem żadna pogoda nie będzie stanowiła problemu do realizacji imprezy.

ZAREZERWUJ

Dokumenty do pobrania: